Chwytaki

Do600 – Chwytaki kleszczowe do bloczków betonowych

Regulowane chwytaki do profili o bardzo szerokim zakresie chwytania. Zakres chwytania oraz środek ciężkości można ustawić za pomocą specjalnych sworzni. Uchwyt sprawdza się podczas stosowania w niskich pomieszczeniach. Wersja z dźwignią blokady otwarcia. Szczęki chwytaka wyposażone są w wykładzinę ochronną.

Do610 – Chwytak kleszczowy do profili okrągłych

Do620 – Chwytak kleszczowy do profili prostokątnych

Szczęki chwytaka wyposażone są w wykładzinę ochronną.

Chwytaki szczególnie nadają się do podnoszenia wyrobów ze stali, betonu, kamienia , marmuru , drewna i z innych twardych materiałów. Uwaga: podnoszone ładunki nie mogą być zanieczyszczone olejem lub tłuszczem. Zaprojektowany dla współczynnika tarcia μ >0,75. Dla niższego współczynnika tarcia siła docisku szczęk musi być podwyższona poprzez zmiany konstrukcyjne. W razie wątpliwości prosimy o konsultację z nami.

Do630 – Chwytak wewnętrzny

Chwytak o szczękach równoległych do zwojów drutu, rur oraz zwojów arkuszy. Przy zamówieniu proszę podać planowane zastosowanie tak, aby szczęki mogły być dostosowane do ładunku. Przenoszone zwoje muszą być opasane.

Do650 – Chwytak obrotowy

Służy się do podnoszenia, ustalania pozycji lub obracania elementów. Uchwyty szczęk są obrotowe w zakresie 90º.

Do660 – Chwytak do podnoszenia bel i skrzyń

Chwytak, który ściska bele drewniane i bezpiecznie je trzyma. Uchwyt zaprojektowany specjalnie dla skrzyń, desek i wszelkiego rodzaju bel.

Nr artykułu / Nośność w kg / Zakres chwytania w mm / Waga ca. kg

Do670 – Chwytak do kartonów

Wyposażony w cienkie i wielkopowierzchniowe szczęki pokryte profilowaną gumą, zapewniające równomierne właściwe rozłożenie nacisku. Nadają się szczególnie do pudeł kartonowych znajdujących się bardzo blisko siebie.

Nr artykułu / Nośność w kg / Zakres chwytania w mm / Waga ca. kg

Do680 – Chwytak do pni

Szeroki zakres chwytania oraz kompaktowe wymiary, idealny do transportu pni drzewnych. Od nośności 2,5 t, możliwość wymiany szczęk chwytających.

Nr artykułu / Nośność w kg / Zakres chwytania w mm / Waga, kg

Do690 – Chwytak do szyn

Do transportu szyn kolejowych typu S i UIC oraz szyn dźwigowych; Wersja wzmocniona. Wersja do szyn o asymetrycznym profilu dostępna na życzenie.

Nr artykułu / Nośność w kg / Zakres chwytania w mm / Waga ca. kg